338

Hrvatska proigrala i potvrdila prolazak u osminu finala

...
HKS
Hrvatska rukometna reprezentacija s 40:24 protiv Brazila upisala je i drugu pobjedu zaredom.

Ako je drugo poluvrijeme protiv Poljske bilo okidač prema “normalizaciji”, onda nakon Brazila možemo malo vedrije gledati na igru hrvatske kadetske reprezentacije. Panzini dečki pobijedili su i drugu zaredom na SP-u u Gruziji, Brazil nije imao nikakve šanse, izgleda da su stvari konačno tamo gdje trebaju biti.

40 golova upravo je to jer ova reprezentacija lani je u Hrvatskoj pokazala nevjerojatan napadački potencijal koji je kad-tad morao početi i u Gruziji. Ovdje nije štimala obrana, a to ide nabolje. Brazil nam je zabio najmanje, 24, a ponovno je drugo poluvrijeme isprovociralo svu raskoš ove ekipe. Od 20:17 krenula je kanonada koja je završila na 40:24. Martinović je s 11 komada još jedom potvrdio da je prvo ime u Gruziji.

Osmina finala osigurana je, a s kojeg mjesta, to je nemoguće prognozirati. Moguće je sa sva četiri, ali s četvrtog nećemo sigurno ako sutra dobijemo Argentinu. A trebali bismo makar nas turnir uči da s ovom ekipom ništa nije sigurno. No Argentinci su nakon četiri utakmice na nuli, bez ikakve šanse.