743
338

Hrvatski kadeti uz dosta muke ipak preko Izraela do nove pobjede

HRS
Hrvatska je u iznimno uzbudljivoj utakmici dotukla izraelske kadete i upisala novu pobjedu u skupini.

Drugi dan Europskog prvenstva hrvatskim kadetima donio je novi susret skupine A. Nakon uvjerljive pobjede nad Portugalom (37:21), Hrvatsku je dočekao Izrael koji je dan ranije uzeo bod protiv Srbije (25:25). Izabranici Borisa Lisice namučili su se protiv vršnjaka iz Izraela koji su čvrstom obranom zaustavljali hrvatski napad i držali utakmicu neizvjesnom do samog kraja, ali ipak je pobjeda otišla u ruke Hrvatske rezultatom 30:27 koja je tako osigurala plasman u glavnu fazu natjecanja.

Nije krenulo najbolje u Koprivnici gdje je utakmicu Izrael otvorio s dva uzastopna pogotka i već u startu pokazao da će nastaviti sa svojom snažnom obranom. Do prvog gola Hrvatska je stigla u drugoj minuti utakmice preko Gianfranca Pribetića i uzvratila protivnicima svojom čvrstom obranom te su momci preokrenuli u osmoj minuti kada je iz polukontre uspješan bio Marin Sinčić.

No, Izrael nije popuštao i uvijek se držao u priključku, a do novog odvajanja na +2 stiže se tek u 16. minuti utakmice. Imala je Hrvatska i priliku za tri zgoditka prednosti, ali ju nije iskoristila.

Nikako se hrvatski kadeti nisu mogli odvojiti i napraviti znatniju razliku i stalno su se držali na gol dva prednosti sve do posljednjih pet minuta prvog poluvremena. Tada su se zaredale greške u napadu, obrana je bila popustljiva i Izraelci su preko Yoava Lumbrosa izjednačili na 14:14.

Nadovezao se na njega i Yonatan Dayan i odveo Izrael u novu prednost, prvu nakon devete minute. No, da Hrvatska na odmor ne otiđe u deficitu pobrinuo se Sinčić koji zabija za 15:15.

Prvih pet minuta nastavka igralo se i dalje u egalu, a onda se na vratima probudio Stipe Purić, zaustavio je dva izraelska napada te je to naš napad iskoristio za odlazak na +2 (20:18) uz golove Matea Maraša i Sinčića.

I zaustavljeni sedmerac pomogao je Hrvatskoj i u 40. minuti Rudolf Zvonimir Šafranko povećava plus na tri gola (21:18). Odmora nije bilo za izabranike Borisa Lisice jer je Izrael ponovno zaprijetio i s dva uzastopna zgoditka smanjio na minus jedan (20:21).

Pojačani tempo igre bio je u posljednjih deset minuta, a Hrvatska je uz svježeg Ivana Rukavinu vratila dugo čekana tri gola vodstva (25:22). I to su prosuli Hrvati jer su protivnici igrali  pressing te je u 56. minuti Izrael izjednačio na 27:27.

Vrlo važnu obranu upisao je Fran Lučin u 58. minuti na koju se u polukontri nadovezao Rukavina za 29:27 i time približio Hrvatsku važnoj pobjedi. Tako je ostalo i do kraja pa je Hrvatska slavila 30:27.

Najbolji strijelac bio je Mateo Maraš sa sedam pogodaka koji je proglašen i najboljim igračem utakmice, a samo jedan manje dodao je Marin Sinčić. Vratarski tandem Lučin-Purić sakupio je devet obrana. Kod Izraelaca istaknuo se Yoav Lumbroso koji je zabio sedam golova.

Europsko kadetsko prvenstvo u rukometu, grupna faza.

Hrvatska U18 – Izrael U18 30:27