Iznenađenje na startu Eura: Island potopio Švedsku

...
...
EHF
Sjajni Islanđani imali su u 42. minuti nestvarnih +10 protiv Švedske koji su u završnici smanjili poraz, dok je Bjelorusija minimalno svladala Austriju.

Utakmicama skupine A i B u Splitu i Poreču krenulo je Europsko prvenstvo. I odmah jednim iznenađenjem. Island je u hrvatskoj skupini šokirao Švedsku i zadao joj velike glavobolje već na startu, dok je Bjelorusija praktički rezervirala prolazak protiv Austrije minimalnom pobjedom.

Islanđani, koji mogu na svoj dan pobijediti svakog, a danas je očito bio takav, krenuli su furiozno, od 4:0, 8:2 pa nestvarnih 14:5. Gustavsson je spustio roletu na vratima, a Karason i Gudmundsson nemilice trpali.

Šveđani su na startu drugog dijela stigli do -5, ali Islanđani su digli na 22:12 u 42. minuti. I nije još bilo gotovo jer kada se Appelgren razbranio, Švedska serijom 8-1 približila na 20:23 za završnih šest minuta. No, to je bilo to. Gudmundsson se zaustavio na sedam, Karason i Sigurdsson na pet. Kod Šveđana najbolji je bio Gottfridsson sa šest.

Bjelorusija je izdržala sve austrijske nalete i gotovo sigurno osigurao prolazak u utakmici s izravnim protivnikom. Austrijanci su cijelo vrijeme pratili Bjeloruse, bili na 24:25 četiri minute prije kraja, a onda su Karvacki i Puhovski prelomili. Kuleš je sa sedam predvodio pobjednike, Bilyk s osam poražene.