743
338

Juniorski reprezentativci izborili doigravanje, juniorke se vraćaju kući

Getty Images
Naši su juniori odličnom utakmicom izborili knock-out fazu turnira, dok su juniorke u samoj završnici prosule vodstvo protiv Njemačke.

U grupnoj fazi U18 Europskog rukometnog prvenstva Hrvatski su reprezentativci savladali Francusku rezultatom 20:25 (7:12) te su ovom pobjedom zauzeli drugo mjesto u skupini 1 s ukupno 4 boda (prvo mjesto zauzima Danska sa 6 bodova).

Pobjeda je bila imperativ za obje ekipe, jer samo ona vodi u sljedeći krug natjecanja, no u ovoj situaciji su se naši reprezentativci bolje snašli. Vodstvo od pet golova na poluvremenu je bilo dovoljno da se utakmica u tempu gol za gol bez većih problema privede kraju.

Reprezentativke su pak u fazi doigravanja izgubile u infarktnoj završnici protiv Njemačke rezultatom 24:25 (14:9). Nakon odličnog prvog poluvremena i potpune kontrole koja im je donijela vodstvo od pet golova slijedio je raspad igre koji je suparnička ekipa izvrsno iskoristila. Ema Guskić je bila najbolji strijelac naše reprezentacije sa šest pogodaka, dok je na golu Petra Marinović upisala 12 obrana. Njemačku su do pobjede predvodile Julia Weise, Ndidi Agwunedu i Dana Bleckmann svaka s po pet pogodaka.

Naše reprezentativke će se ovim porazom oprostiti od turnira u osmini finala, dok će Njemačka za polufinale igrati protiv Južne Koreje.