743
338

Kako su igrali: Stepančić konačno otpustio kočnicu, Štrlek najavio kandidaturu za najboljeg strijelca

Getty Images
Luka Stepančić i Manuel Štrlek zabili su po šest golova i uz Cindrića bili lokomotive hrvatske pobjede.

Luka Stepančić 5 – odigrao 40 minuta u komadu obrana-napad. Zabio šest komada iz šest pokušaja, konačno je otpustio kočnice. Za EHF nije bio igrač utakmice, ali to apsolutno jest.

Domagoj Duvnjak 4 – izbornik ga je štedio koliko je mogao, odigrao 36 minuta, a onda u samoj završnici pao na pod i uhvatio se za list. Stradao je mišić i vrlo vjerojatno završio Prvenstvo.

Luka Cindrić 4 – lomio je protivničku obranu u svom stilu, zabio četiri bez promašaja, izgubio samo jednu loptu u napadu. Samo neka tako nastavi.

Igor Vori 4 – počeo je utakmicu kao prednji u obrani 5-1, dao svoj obol kao najiskusniji. Jedan pogodak, više zasad ne treba.

Ivan Čupić 4 – nije dobio nijednu loptu na krilo, pospremio oba sedmerca. Dok je tako, ne žalimo se.

Zlatko Horvat 5 – dobio je svoje minute u drugom poluvremenu i sjajno ih iskoristio. Cupara i Ivanišević nisu imali šanse, 4/4 za 5.

Jakov Gojun 4 – kada mu je došao Musa, bolje je djelovao. Siguran po običaju makar može još bolje.

Mirko Alilović 4 – EHF ga je izabrao za igrača utakmice iako je obranio pet lopti. No ona posljednja valjda očarala je sve i “isprovocirala” Arenu.

Ivan Stevanović 4 – dobio završnih 12 minuta, pokupio dvije lopte. Čisto da ostane spreman ako Alilovića ne ide.

Lovro Mihić 4 – čekao je sve do završnice, ali zadržao je “našpananost”, pa je nehotice udario Nenadića. Stigao zabiti dva komada u šest i pol minuta.

Stipe Mandalinić – igrao premalo za ocjenu, ali i u te dvije minute pokazao da mu ne treba puno da zabije.

Željko Musa 5 – bilo je malo propuha u početku u obrani, ali kada je on ušao, napravili smo razliku i prelomili utakmicu.

Marko Kopljar 4 – nije sigurno navikao sjediti gotovo 45 minuta na klupi, ali prilagodio se tome. Vjerojatno bi potpisao da tako bude i dalje dok Stepančić onako igra.

Marko Mamić – igrao premalo za ocjenu, ukupno tek pet minuta u obrambenim zadacima.

Igor Karačić 4 – zna svoju ulogu i obavio ju je sasvim korektno kada je trebalo zamijeniti Duvnjaka, Cindrića ili igrati s obojicom.

Manuel Štrlek 5 – uz Stepančića naš najbolji igrač. Promašio je jednu loptu na početku, ukupno dvije od osam. Odmah najavio kandidaturu za našeg najboljeg strijelca na turniru.