743
338

Prvo slavlje za rukometašice na Svjetskom prvenstvu u Poljskoj

IHF
U drugom kolu skupine B Hrvatice su slavile protiv Egipćanki s rezultatom 31:24 (15:11).

Izabranice Gorana Bobića upisale su prve bodove protiv Egipta, a bila je to uvjerljiva predstava naših rukometašica.

Egipćanke su držale priključak samo na početku utakmice kod 1:1 i 2:2, a s dvije serije po tri pogotka hrvatske kadetkinje brzo se odvajaju na 8:3. Ana Malec zabila je tri od šest pogodaka u toj seriji.

Nakon pada koncentracije dolazi do povratka Egipta na samo dva gola razlike. Izbornik Bobić pozvao je predah koji je trgnuo rukometašice. Egipćanke su igrale vrlo dobru obranu, a posebno raspoložena bila je vratarka Farah Usama Abdelfatah Elshazly.

U drugom poluvremenu Hrvatice susret započinju s tri uzastopna pogotka i tjeraju egipatskog izbornika na minutu odmora. Tih sedam razlike bila je najveća prednost Hrvatske u utakmici. Prednost je do kraja meča održana te naše rukometašice upisuju prvo slavlje na Svjetskom prvenstvu.

Najraspoloženija u redovima Hrvatske bila je Ana Malec sa šest pogodaka, a slijedi u Elena Popović s pet. Petra Marinović skupila je deset, a Karmela Pokopac tri obrane. Nada Mamdou Mohamed Mahmoud je postigla sedam pogodaka za Egipat.

Idući protivnik je Mađarska, 10. kolovoza s početkom u 10 sati.