Tijek utakmice: Kako je Hrvatska pomela Srbiju

...
...
EHF
Iz minute u minutu kako je Hrvatska riješila Srbiju.

Alilović je izabran za igrača utakmica iako je imao pet obrana. EHF je očito oduševio

60′ Mihić iz sedmerca za konačnih 32:22. Srbija nije imala šanse.

58′ Duvnjaka Vori i fizioterapeut iznose Duvnjaka iz igre. Uhvatio se za list. Samo da nije oni najgore.

55′ Mihić je postavio 29:21 pa neoprezno ušao u Nenadića, Srbi su ae malo naljutili, no sve je u redu.

52′ Osam minuta do kraja je, imamo sigurnih +7, pa Červar daje priliku Mandaliniću i Mihiću.

49′ Stevanović brani prvu loptu na utakmici, a izbornik želi mir za završnih deset minuta, pa zove minutu odmora kod 24:18.

42′ Stepančić se umorio, prvi put u igru ušao je Kopljar i odmah se upisao u strijelce. Održavamo prednost jer Zlaja neumoljivo trpa s krila.

40‘ Srpski vratar gađao je s gola na gol za -4, pogodio vratnicu, a Alilović se bacio i odbijenu loptu spasio prije srpskog igrača. Horvat je vratio +6, a Alilović još jednom digao Arenu na noge. Sada je Marseniću trčećim korakom s klupe obranio udarac s centra.

37′ Novo najveće vodstvo na utakmici donosi Musa. Hrvatska vodi 19:12 i juri prema prvoj pobjedi.

31′ Iskoristili smo prvi napad u drugom dijelu i digli na +6. Čupić iz sedmerca drugi je put siguran, prvi put protiv Ivaniševića. Mi smo ostali u obrani na 6-0 koja nam je donijela prednost, dok su Srbi probali s 5-1.

21:18 U Poreču Norveška na poluvremenu vodi protiv Francuske sa 17:15. Tko dobije, vjerojatno kao prvi dolazi u Zagreb.

30′ Cindrić, Stepančić i najveća naša prednost na utakmici. Vodimo s 14:9 nakon 30 minuta!

27′ Gosti su imali napad za izjednačenje nakon sumnjive sudačke odluke, ali Štrlek i Stepančić u kontri postavili su 12:9. U igri je Karačić već nekoliko minuta.

22′ Srbi su prodali loptu, a Štrlek u kontri vratio nas na +3. On i Stepančić zasad su naši najbolji strijelci.

18‘ Vori je dobio prvo naše isključenje, Srbi to koriste za priključak na 6:7.

13′ Alilović skida treću loptu, a Cindrić diže na 6:3.

9′ Početnih 2:0 Srbija je poništila s dva pogotka Šešuma i Zelenovića, ali Hrvatska je opet na +2 preko Cindrića i Štrleka. Srbija je u prvih deset minuta dobila već dva isključenja.

3′ Prvi pogodak na utakmici na isteku treće minute zabio je Čupić iz sedmerca.

1‘ Hrvatska će se braniti u prvom napadu u formaciji 5-1 s Vorijem kao prednjim te Alilovićem na golu. Napadačku liniju čine Duvnjak, Cindrić, Stepančić, Vori, Štrlek i Čupić.

20:30 Hrvatsku himnu izvela je klapa Sv. Juraj Hrvatske ratne mornarice, utakmica može početi. Sretno, Kauboji!

20:23 Na teren su izašli srpski rukometaši uz zvižduke, dok je Domagoj Duvnjak uz ovacije uveo hrvatske na teren.

20:10 U tijeku je kratka ceremonija otvaranja turnira, a navijače će dodatno zagrijati plesna skupina Escape.

20:08 Bivši hrvatski reprezentativac Goran Šprem ne sumnja u hrvatsku pobjedu.

“Možda su Srbi kalkulirali po rezultatima, ali sigurno nisu imali namjeru doći u Split s pet poraza. To je strašno teška situacija. Na njima je pritisak. Hrvatska je puno jača i kvalitetnija.”

20:05 Na 12 nastupa na EP-u osam smo puta krenuli s pobjedom, triput porazom i jednom remije. Najuvjerljiviji start bio je u Danskoj prije četiri godine protiv Bjelorusije s 33:22, dok smo 2002. teško stradali od Švedske s -11.

20:02 Posljednju utakmicu sa Srbijom odigrali smo u Londonu na OI-ju 2012. Završilo je 30:23 za Hrvatsku, najbolji strijelac bio je Čupić sa sedam golova.

20:00 Dolazak rukometaša u Arenu

19:53 Završene su prve dvije utakmice EP-a. Island je u vatrenoj atmosferi Spaladiuma koja se sprema za Hrvatsku i Srbiju iznenadio Švedsku s 26:24, dok je Bjelorusija u Poreču s 27:26 nadigrala Austriju.

19:41 Utakmicu sude Nijemci Lars Geipel i Marcus Helbig koji su dijelili pravdu u finalu Lige prvaka između Vardara i PSG-a.

19:32 Spaladium arena već je sada puna gotovo do posljednjeg mjesta. Spremna je i navijačka zastava.

19:30 Sat vremena ostalo je do početka utakmice Hrvatske i Srbije u Splitu. Spaladium arena odavno je rasprodana, Kauboje i Orlove dočekat će deset tisuća navijača. Prijenos uživo pratite na Sportareni.