Hrvatski prvak raspao se u završnici: Cindrić i društvo potopili Zagreb u finalu

Rukometaši Vardara novi su prvaci regionalne SEHA lige!

Rukometaši Vardara osvojili su četvrtu titulu u SEHA Gazprom ligi pobjedom nad PPD Zagreb 26:24 u finalnom meču Final4 turnira odigranog u „Jane Sandanski“ dvorani u Skoplju.

Vardar je puno bolje otvorio utakmicu i uz dva gola Luke Cindrića na početku poveo s 5:2. Makedonci su gotovo cijelo prvo poluvrijeme održavali prednost od tri pogotka razlike. Trener Zagreba Zlatko Saračević u desetoj minuti utakmice reagirao je uvođenjem ponajboljeg igrača – Domagoja Pavlovića.

I odmah je srednji vanjski Zagreba unio dozu samopouzdanja u redove hrvatskog prvaka i s tri gola poremetio makedonske planove da već u prvom dijelu odmaknu na veću prednost.

U posljednjem napadu prvog poluvremena Igor Vori iskusno se provukao na crti, i zabio za konačnih 14:13 prije odmora u finalnom dvoboju SEHA lige u skoplju. Na samom početku nastavka Josip Valčić promašio je za 14:14, a to odmah kaznio Krištopans koji je sjajnim pogotkom s deset metera odveo Vardar na 15:13.

Ipak, Zagreb je golovima Horvata i Mrakovčića došao do ponovnog izjednačenja – 15:15.

SEHA
SEHA

Vardar je potom uspio povezati par dobrih napada i povesti s +2 (18:16) 38. minuti utakmice, ali Zagreb se nije dao ni u nastavku i došao je do novog egala (18:18) zahvaljujući pogotku Zlatka Horvata. Kapetan hrvatskog prvaka u 45. minuti propustio je realizirati kontru za prvo vodstvo.

Ubrzo je Vardar to kaznio preko Cindrića i Dibirova i pobjegao na 21:19. Još jednom Zagreb se uspio vratiti. Bičanić je pogodio za 21:20, a u 50. minuti Leon Šušnja radi oštar prekršaj nad Igorom Karačićem i dobiva izravan crveni karton zbog udarca u glavu.

Srednjeg vanjskog hrvatske reprezentacije to nije nimalo omelo, pa je u narednom napadu zabio za 22:20. Vardar je preko Čupićeva dva pogotka pobjegao na +4 (24:20) sedam minuta prije kraja.

SEHA
SEHA

I tad je prelomljen finalni susret. Obrana hrvatskog prvaka popustila je, a aktualni europski prvaci to nisu propustili kazniti, pa su sjajnom serijom od 5:0 došli do 26:21. Uspijeli su puleni Zlatka Saračevića ostvariti još jedno buđenje, ali bilo je prekasno.

Tako su izabranici trenera Raula Gonzalesa imali priliku da proslaviti regionalnu titulu pred svojim navijačima i revanšriati se za poraz hrvatskom prvaku iz 2013. godine.

Najefikasniji u sastavu PPD Zagreba bio je Zlatko Horvat s osam golova, Valentino Ravnić, Domagoj Pavlović i Damir Bičanić su dodali po tri, dok su Luka Cindrić i Dainis Kristopans sa po pet pogodaka predvodili Vardar.