Pešić zaključao svoja vrata i zaustavio PPD Zagreb u Brestu

...
...
SEHA liga
Rukometaši PPD Zagreb poraženi su u sklopu 09. kola SEHA Gazprom lige na gostovanju kod Meškov Bresta.

Dvoboj hrvatskog i bjeloruskog prvaka završen je tijesnom pobjedom domaće ekipe rezultatom 24:23 (11:9).

Na put u Brest trener PPD Zagreba Zlatko Saračević nije poveo od ranije ozlijeđene Josipa Vekića, Domagoja Pavlovića i Davida Miklavčića, a u Zagrebu su zbog lakših ozljeda ostali i Tonči Valčić, odnosno Tin Lučin. Umjesto Matevža Skoka priliku da stane među vratnice dobio je mladi Arian Jović.

I upravo vratari obilježili su prvo poluvrijeme, odnosno loš je bio učinak šutera s druge strane prostora. Vratar domaće momčadi Pešić imao je čak 10 upisanih obrana, dok je kod Zagreba Kastelic bio s dvije obrane manje.

Marković, Valčić i Vuglač kombinirano su šutirali očajnih 0/10, dok je kod domaćina Đorđić zabio svega jedan zgoditak iz šest pokušaja.

Imali su hrvatski prvaci u 23. minuti vodstvo od 8:7 kada je zabio Igor Vori, no na odmor se otišlo s prednošću Bjelorusa 11:9.

U drugu dionicu meča ušlo se također vrlo loše gledajući učinke. Meškov je promašio sedmerac, propustio iskoristiti kontru i napravio prekršaj u napadu već u prvih 180 sekundi nastavka.

Saračevićevi momci izjednačili su preko Valčića i Vuglača, te umjesto da se brzo vrate u utakmicu, oni su primili nova četiri pogotka, pa su Bjelorusi ugodnije mogli u nastavak susreta.

U 39. minuti trener zagrebačke momčadi pozvao je minutu odmora kako bi digao svoje momke i prekinuo domaći niz. I uspjelo je – Hrstić u 45. minuti sjajnim lobom vraća Zagreb na samo -2. Mogao je Horvat sedmercom u 49. minuti smanjiti pri rezultatu 21:18, ali je sjajni Pešić spustio zastore na svoja vrata.

Imao je Zagreb posljednji napad za izjednačenje, no nije bilo vremena za organizaciju smislenijeg napada, pa je upisan novi poraz.

Osim sjajnog Pešića s čak 18 obrana, Bjeloruse je predvodio Horak s četiri pogotka. Kod hrvatske momčadi najefikasniji je bio Bičanić s osam pogodaka.

SEHA liga, 9. kolo:

Meškov Brest – PPD Zagreb 24:23 (11:9)

Meškov Brest: Pešić 14 + 3 obrane, Yaschanka, Shkurinskiy 3, Matskevich, Yurinok 1, Nikulenkau 1, Stojković 2(1), Shumak 2, Prodanović 1, Horak 4, Razgor 2, Igropulo 2, Selviasiuk, Đorđić 3, Shylovich 3, Astrashapkin

PPD Zagreb: Jović 4 obrane, Kastelic 11 + 1 obrana; Ž. Marković, Ereš, Mrakovčić, Božić – Pavletić 2, Kontrec 3, Vori 2, D. Marković, Horvat 1(1), Šušnja 1, J. Valčić 2, Ravnić, Hrstić 1, Vuglač 3, Bičanić 8

10.prosinca, 19:07