Vardar rutinskom pobjedom u Areni ostavio Lavove na nuli u Ligi prvaka

...
...
Rukometaši PPD Zagreba ni nakon sedam kola natjecanja u Ligi prvaka još uvijek nemaju nijednu pobjedu.

Nakon što su u subotnjem dvoboju odigranom u zagrebačkoj Areni poraženi sa 23:29 (10:15) od aktualnog europskog prvaka Vardara.

Previše tehničkih pogrešaka i promašenih kontranapada izabranika Kasima Kamenice odveli su Lavove u velik rezultatski minus već u prvom poluvremenu. Ništa se bitno nije promijenilo ni u drugom dijelu u kojem je Vardar u 46. minuti došao do prednosti od devet pogodaka (24:15) te ju mirno održavao do konačnih 29:23.

U petom porazu PPD Zagreba najbolji strijelac hrvatskog prvaka bio je Stipe Mandalinić sa šest pogodaka. Po tri pogotka postigli su Zlatko Horvat i Mario Vuglač, a po dva Igor Vori, Luka Mrakovčić Damir Bičanić i Leon Šušnja. Urh Kastelic je imao pet obrana, a Matevž Skok samo tri.

Hrvatski reprezentativac Ivan Čupić postigao je sedam pogodaka za pobjednike realiziravši svih sedam kaznenih udaraca. Igor Karačić je postigao dva pogotka, a Luka Cindrić nije igrao zbog ozljede. Velike zasluge za pobjedu skopske momčadi ima i vratar Arpad Šterbik koji je obranio 14 udaraca.

Nakon sedam kola Vardar je u vodstvu sa 13 bodova, ispred RN Loewena sa 10 i Barcelone sa devet, koji imaju utakmicu manje. PPD Zagreb je na sedmom mjestu sa dva boda, jednim više od posljednje Wisle Plock.

Za osam dana Lavovi će u 8. kolu Lige prvaka gostovati u Nantesu.

SEHA liga, 7. kolo:

PPD Zagreb – Vardar 23:29 (10:15)

PPD Zagreb: Matevž Skok (3 obrane), Urh Kastelic (6 obrana), Žarko Marković 1, Luka Mrakovčić 2, Josip Božić Pavletić, Tin Kontrec 1, Igor Vori 2, Dobrivoje Marković, Zlatko Horvat 3, Leon Šušnja 2, Josip Valčić 1, Tonči Valčić, Stipe Mandalinić 6, Matej Hrstić, Mario Vuglač 3, Damir Bičanić 2

Vardar: Arpad Šterbik (19 obrana), Strahinja Milić, Stojanče Stoilov, Dainis Krištopans 4, Rogerio Ferreira Moraes 1, Jorge Maqueda 3, Igor Karačić 2, Ilija Abutović, Joan Canellas 2, Luka Cindrić, Ivan Čupić 7, Timur Dibirov 2, Daniil Šiškarjev 1, Vuko Borozan 6, Janja Vojvodić 1, Mijajlo Marsenić

Isključenja: PPD Zagreb 6 minuta (Vuglač, T.Valčić, Šušnja), Vardar –

Sedmerci: PPD Zagreb 2/3 (Horvat 2/3), Vardar 7/7 (Čupić 7/7)