Čilić opet izgubio praktički dobiven meč: Šanse za polufinale ostaju simbolične

...
...
Getty Images
Najbolji hrvatski tenisač poražen je u drugom kolu ATP Finalsa u O2 Areni u Londonu, a bolji od njega bio je Amerikanac Jack Sock.

Marin Čilić izgubio je od Socka rezultatom 1:2, odnosno u setovima 7:5,2:6,6:7(4), nakon 2 sata i 28 minuta igre.

Najbolji hrvatski tenisač je ponovio ono što je napravio i protiv Alexandera Zvereva. Imao je Marin sve u svojim rukama, ali je ponovno doživio neočekivan pad i upisao novi poraz.

Prvi set protekao je u dosta izjednačenom tonu i oba tenisača držala su svoj servis do rezultata 6:5 za Čilića, a tada je Hrvat koristeću treću break-loptu osvojio set.

U drugom setu Sock odmah uzvraća breakom i psihički se vraća u meč. U nastavku je američki tenisač još jednom uzeo servis Čiliću i s laganih 6:2 poravnao rezultat u setovima.

Treći set ponovno je Čilić započeo odlično i poveo s 3:0, ali onda je ponovno doživio neobjašnjiv pad u svojoj igri. Amerikanac je to sjajno iskoristio i vratio se u meč. Borba je trajala do samoga kraja seta, pa se o pobjedniku odlučivalo kroz 13. igru.

Čilić je u tie-breaku poveo s 3:2, ali nakon toga je uzeo samo jedan poen, te je Sock na kraju zasluženo slavio.

Ovo je bio njihov treći susret i treća pobjeda 25-godišnjeg Amerikanca.

U posljednjem kolu skupine “Boris Becker” Čilić će igrati protiv Rogera Federera, a šanse za odlazak u polufinale su mu poprilično minimalne. Za to mu treba pobjeda protiv Švicarca u zadnjem kolu i to u dva seta i samo ukoliko Federer večeras izgubi od Zvereva, a Zverev u posljednjem kolu dobije i Socka.

ATP Finals, skupina “Boris Becker”:

Jack Sock (Sjedinjene Američke Države) – Marin Čilić (Hrvatska) 5:7, 6:2, 7:6(4)