Čilić ponizio 12. igrača svijeta za četvrtfinale Toronta protiv Nadala

Getty Images
Prvi hrvatski reket napreduje dalje na cijenjenom turniru u najvećem gradu Kanade.

Sedmi reket svijeta, naš Marin Čilić, plasirao se u finale Rogers Cupa, turnira iz serije Masters 1000 u kanadskom Torontu, nakon što je nakon sat i 12 minuta igre deklasirao protivnika, 12. igrača svijeta, Argentinca Diega Sebastiana Schwartzmana. Bilo je glatkih 2:0 u setovima – 6:3, 6:2.

Čilić je imao više aseva (5-1) uz nešto lošiji postotak prvog servisa (59% naspram 65%) ali je zato frapantan podatak da je upravo na tom prvom servisu osvojio ukupno 83% poena, dok je Schwartzman bio osjetno lošiji sa 52%.

Osim toga, Čilić je iskoristio pet od devet ponuđenih prilika za break loptu, dok Argentinac svoje dvije nije uspio pretočiti u pokušaj preokreta.

Za treću ovotjednu pobjedu na Masters 1000 turniru u četvrtfinalu Toronta, Marin će se boriti s Rafaelom Nadalom, svjetskim brojem jedan. Nadal je prošao osminu finala na tvrdoj podlozi kanadskog Mastersa sa 7:5 i 7:6(4) protiv Stanislasa Wawrinke, koji je imao priliku u oba seta, ali je na koncu ostao praznih ruku protiv prvog a svijetu.

Švicarac će se sjećati propuštene tri vezane break-lopte (0:40) kod 4:4, koje su mu mogle donijeti servis za set. Nadal je opasno živio i u drugom setu, u kojem je gubio s 5:3, ali je pronašao put i u toj dionici meča. Wawrinka pritom nije došao do set-lopte.

Prvopostavljeni Španjolac srest će se s Čilićem u noći s petka na subotu po našem vremenu, ne prije dva ujutro. Bit će to osmi njihov međusobni dvoboj, a prvi hrvatski reket ući će u meć s zaostatkom od 5-2 u međusobno omjeru, ali i odlaskom dalje dok su išli jedan na drugoga prošli put.

Podsjetimo, Marin je početkom sezone u četvrtfinalu Australian Opena prošao Nadalovom predajoma pri zaostatku od 3:6, 6:3, 6:7(5), 6:2 i 2:0.