Ćorić nastavio s razbijanjem protivnika u Indian Wellsu, Bautista se morao zadovoljiti mrvicama

Getty Images
Borni Ćoriću nakon tri odigrana meča dovoljne su dvije ruke da nabroji izgubljene gemove.

Borna Ćorić nastavio je s najzrelijim, pod time mislimo vjerojatno i najboljim, tenisom karijere. 21-godišnji Zagrepčanin i dalje u Indian Wellsu svojim protivnicima prepušta mrvice, nakon što mu je Young uzeo dva, Ramos tri, Roberto Bautista Agut nastavio se “penjati na ljestvici” osvojivši četiri gema.

Bila je to još jedna čvrsta i dominantna izvedba u kojoj se Ćorić ekspresno i s kamatama osvetio Španjolcu za nedavan poraz u četvrtfinalu Dubaija koji je Bautista kasnije i osvojio za najveću krunu karijere. Naš tenisač napravio je 16. igraču svijeta ono što on inače radi svojim protivnicima – uveo ga u svoj mlin u kojemu mu nije bilo pomoći.

Premda Bautista nije tenisač kojemu servis služi samo za početak poena, više od svega govori da je osvojio 37 posto poena na svom početnom udarcu u u cijelom meču. Bio je potpuno nadigran, Ćorić je u prvom setu osvojio dvostruko više poena (30-15), a iako je spašavao u dva gema break-lopte, izgledalo je da ga ni s čim protivnik ne može ugroziti.

Serija je nastavljena i u drugom koji je Ćorić otvorio s 3:0 pa je prvi put izgubio servis što je bila najava razmjene breakova duge četiri gema u kojoj je Hrvat i šesti put slomio Španjolčev servis i potom odservirao za jednu od najuvjerljivijih pobjeda karijere ako se uzme u obzir rang protivnika.

Ovakva nas Ćorićeva igra, zapravo, i ne čudi jer prije nekoliko godina upravo je uvjete i podlogu u Indian Wellsu opisao kao najdraže. Stoga bi se tu mogao i izroditi njegov najbolji rezultat karijere kada su u pitanju turniri iz ove kategorije na kojima ima dva četvrtfinala (Cincinnati i Madrid), ali u oba je stigao s tri pobjede, dok je s tri ovdje “tek” u osmini finala.

Tu će biti jako dobra prilika za korak više jer u dvoboju budućnosti protivnik će mu biti 11 mjeseci mlađi Taylor Fritz koji je u tie-breaku trećeg seta izbacio Fernanda Verdasca. U jedinom susretu koji su igrali prije dvije godine na Roland Garrosu Amerikanac je osvojio sedam gemova u tri seta.