Domaći predstavnik rutinski oprostio Galovića u drugom kolu Challengera

Robert Hradil
Viktor Galović nažalost nije daleko dospio u novom talijanskog Challengeru.

Naš tenisač Viktor Galović poražen je u osmini finala Challengera u Genovi gdje ga je zaustavio domaći reket Stefano Tavaglia.

Iako je Viktor jučer odlično odradio prvu stepenicu, drugo je za njega ipak bila previsoka. Nešto više od 90 minuta trebalo je 141. tenisaču svijeta da 223. pošalje kući.

Nažalost potpuno rutinski je izgledao ovaj poraz hrvatskog reketa koji je dotučen u dva seta igre. U prvom je Galović zapravo imao i sjajnu priliku povesti – Viktor rano dolazi do breaka i vodstva od 3:1, no nažalost Talijan se vratio u meč odmah u sljedećem gemu i pri Viktorovom servisu.

Na samom kraju dionice Tavaglia još jednom krade servis našem reketu i uz 6:4 zaključuje set.

Kako je završio prvi tako je počeo i drugi. Tavaglia odmah na samom startu realizira break loptu, a onda do kraja dionice čuva tu prednost za treće kolo na domaćem terenu.