Federer okrenuo Zvereva za dvoboj s pravom senzacijom turnira u Stuttgartu

ATP Tour
Branitelj naslova na ATP turniru iz serije 250 na travi Stuttgarta Roger Federer vratio se nakon "zemljane" pauze ponovno na teniske terene i to uspješno.

Roger Federer plasirao se u četvrtfinale turnira iz serije 250 na travi Stuttgarta. Iskusni Švicarac “otresao je svu hrđu sa sebe” i preokretom svladao domaćeg tenisača Mischu Zvereva s 3:6, 6:4, 6:2.

Federer, koji je propustio cijelu sezonu na zemlji, trebao je neko vrijeme na početku meča da se vrati u svoj pobjednički ritam. Izgubio je prvi set, pa je onda spasio brake-loptu na početku druge dionice. Potom je poveo s 4:2, Zverev se vratio na 4:4, ali je Roger u preostala dva gema izgubio samo po poen i izjednačio u setovima.

Tako je ujedno i slomio Nijemčev otpor, napravio brake u ranoj fazi trećeg seta i do kraja rutinski priveo meč kraju. Za plasman u polufinale igrat će protiv Indijca Prajnesh Gunneswarana, koji je napravio senzaciju i izbacio šestopostavljenog Kanađanina.

Galović osvojio set, pa upisao poraz od ljevorukog Nijemca na startu Stuttgarta

Raonić bolji od Bašića, Šapovalov ispao od 169. na svijetu

Prvo veliko iznenađenje viđeno je odmah na startu travnatog turnira iz serije 250. Kvalifikant Prajnesh Gunneswaran, 169. igrač svijeta iz Indije svladao je u tri seta šestopostavljenog Kanađanina Denisa Šapovalova.

Indijac je u malo manje od dva sata slavio protiv Šapovalova rezultatom 7:6, 2:6, 6:3.

Kanadski tenisač Miloš Raonić plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Stuttgartu nakon što je u dva seta svladao bosanskohercegovačkog tenisača Mirzu Bašića rezultatom 7:6, 6:2.

Bašić je jedino u prvom setu pružao jak otpor Kanađaninu, spasio tri break-lopte, i u tie-breaku, koji je riješen jednim mini-breakom, borio se do 10:8.

Pobjedu je upisao i Francuz Benoit Paire koji je u tri seta nadigrao američkog aduta Taylora Harryja Fritza rezultatom 6:7, 6:3, 6:2.

Srbin Viktor Troicki predao je meč na kraju prvog seta, pri rezultatu od 6:1, u dvoboju protiv Španjolca Feliciana Lopeza.