Galović osvojio set, pa upisao poraz od ljevorukog Nijemca na startu Stuttgarta

HTS
Hrvatski reprezentativac još će morati sačekati na svoju prvu pobjedu na turnirima iz ATP Toura.

Viktor Galović nije uspio dohvatiti svoju prvu pobjedu u karijeri u glavnom ždrijebu na ATP Touru. U ulozi sretnog gubitnika, Viktor je u prvom golu turnira iz serije 250 na travi Stuttgarta doživio poraz od 22-godišnjeg njemačkog aduta Maximiliana Marterera, 50. igrača svijeta.

Ljevoruki Nijemac slavio je s 3:6, 6:4 i 6:1 u meču koji je trajao nešto više od sat i pol vremena.

27-godišnjak iz Nove Gradiške zaprijetio je Martereru, osvojio prvi set i držao se poprilično dobro u najvećem dijelu drugog. No, Nijemac je sve okrenuo na svoju stranu u završnici druge dionice.

Marterer je do pobjede došao nevjerojatnim nizom od sedam osvojenih gemova poslije 4:4 u drugom setu, kojim je osigurao ulazak u treći set i nakon toga odjurio na 5:0 u odlučujućoj donici meča.

Najbolju priliku hrvatski adut imao je u prvom gemu trećeg seta, kada je Galović imao jedine tri break-lopte poslije osvojenog prvog seta.