Za razliku od Čilića, Federer je slomio Zvereva

...
...
Getty Images
Švicarac je osigurao plasman u polufinale završnog turnira u Londonu, nakon što je u meču drugog kola skupine "Boris Becker" svladao Alexandera Zvereva s 2:1 u setovima.

Najneizvjesniji je bio prvi set u kojem je viđena velika borba. Tek u 13. igri odlučen je pobjednik, a bio je to Federer rezultatom 8:6. Mladi Zverev uzvratio je udarac sjajnom igrom u drugom setu te sa 7:5 poravnao na 1:1 u setovima.

Čilić: Sock je imao više sreće, ali i hrabrosti

Očekivala se tijesna borba i u trećem setu, ali Švicarac je uzeo stvari u svoje ruke i pokazao da je nekad iskustvo daleko cjenjenije od mladosti te demonstrirao mladom Nijemcu što je tenis i svladao ga sa 6:1 upisavši se tako kao prvi polufinalist na turniru u prijestolnici Velike Britanije.

Ovo je najtrofejnijem igraču svih vremena 14. plasman u polufinale na londoskom turniru u 15 nastupa.

U posljednjem kolu očekuje ga okršaj s našim Marinom Čilićem koji u dva kola ima dva poraza.