Čilić nije uspio do naslova na Wimbledonu

...
twitter.com/Wimbledon
Hrvatski tenisač Marin Čilić izgubio je finale ovogodišnjeg Wibmledona velikom Švicarcu Rogeru Federeru.

19. Toliko Grand Slamova je izborio 35-godišnji Roger Federer tijekom svoje bogate karijere. Taj zadnji 19-ti je uzeo pobjedom nad našim Marinom Čilićem.

U borbenom i živčanom početku utakmice u ključnim trenucima sreća je otišla na Federerovu stranu. Hrvat je kao prvi došao do break lopte, ali nije iskoristio priliku, do je Federer u sljedećem gemu dobio čak tri break lopte. Nakon toga Švicarac je počeo igrati opušteno i uvjerljivo. U devetom gemu pri break lopti Čilić se dopustio double fault i izgubio set.

Drugi dio utakmice Federer je odigrao furiozno i dominantno. Na svom servisu izgubio je samo dva poena. Rezultat drugog seta kaže sam za sebe 6:1.

Treći set bio je zadnjom prilikom za Čilića da se okrene utakmicu. Hrvat je izgledao dobro, uvjerljivo igrao na svom servisu, ali u sedmom gemu Švicarac je došao do break lopte i već lako i pouzdano završio finale.

Roger Federer je postao prvi tenisač u povijesti, koji je osvojio Wimbledon čak osam puta. Legendarni Švicarac nije izgubio ni jedan set putem prema naslovu. Bravo!

Marin Čilić (Hrvatska, 7) – Roger Federer (Švicarska, 3) 3:6, 1:6, 4:6