Fett izbacila prvu nositeljicu turnira u Tokiju i ugrabila pobjedu karijere

...
Getty Images
Hrvatska igračica plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Tokiju.

Jana Fett (20) je u prvom kolu japanskog turnira imala najteži zadatak, ali je uspjela svladati prvopostavljenu i 15. igračicu svijeta, Francuskinju Kristinu Mladenović sa 6:5, 6:3 nakon sat i pol vremena igre.

Fett je još ranije u Tokiju uspjepno prošla kvalifikacije, a pobjeda protiv Mladenović najveća joj je u dosadašnjoj karijeri s obzriom na aktualni renking protivnice. Dosada najbolji rezultat ove mlade Vrbovčanke bila je pobjeda protiv Mone Barthel u 1. kolu Nottinghama kada je Nijemica držala 48. poziciju na pojedinačnoj WTA ljestvici.

Hrvatska igračica čak je četiri puta u prvom setu oduzimala servis Mladenović, koristeći tako indisponiranost francuske igračice koja je posljednjih mjeseci u iznimnom padu forme. Mladenović je u prvom setu napravila čak sedam dvostrukih servis pogrešaka, a jedna je stigla i na set-loptu naše predstavnice.

Fett je povela s 3:0, ali je onda i prvi put ispustila break. Ipak, vratila se odmah u sljedećoj igri i povela s 4:2 te nakon toga mirno privela prvi set kraju.

Nakon osvojenog prvog seta, Fett je u drugi ušla furiozno i došla do vodstva od 5:0, a njezina nevjerojatna serija osvojenih gemova stigla je i do brojek sedam. Kod tog rezutlata Fett je povela i sa 15:30 na servis Francuskinje te stigla na dva poena do trijumfa. Ipak, iskusna Mladenović se uspjela vratiti, a zatim je Fett pokleknula na svom servisu za meč iako je i u gemu kod 5:1 bila na dva poena od pobjede.

Kada je Mladenović osvojila i treći gem zaredom i stigla do 5:3, Fett je još jednom propustila osigurati meč-loptu i pojavila se opasnost od velikog preokreta francuske predstavnice. Ipak, prilikom drugog servisa za meč 20-godišnja Vrbovčanka uspjela je zadržati koncentraciju i nizom odličnih servisa i forhenda osvojiti posljednji gem bez izgubljenog poena.

U 2. kolu Hrvatica će igrati protiv imenjakinje iz Slovačke, Jane Cepelove, dok je ua Mladenović ovo peti uzastopni poraz u 1. kolu nekog WTA turnira.

Najbolji dosadašnji rezultat Fett u karijeri stigao je u siječnju ove godine kada je igrala u polufinalu WTA turnira u Hobartu.