Kerber i Barty izborile finale u Sydneyu

...
...
Getty Images
Angelique Kerber i Ashleigh Barty finalistice su WTA turnira u Australiji.

Angelique Kerber u dva je vrlo dominanta seta ispratila svoju talijansku opoziciju, Camilu Giorgi, uz 2:0 unutar svega jednog sata i 15 minuta igre.

Kerber je krenula i završila meč vrlo jako i u visokom tempu kojeg Giorgi nije mogla pratiti. U prvoj dionici Talijanka je dva puta ispuštala servis, jednom u petom, drugi puta u sedmom gemu, samo da bi u drugom setu odlično krenula i onda ispustila prednost.

Camila je imala dobrih 3:0, a onda je njemački reket krenuo u veliku seriju i pripisao si sljedećih šest gemova, osiguravši si tako plasman u veliko finalu WTA turnira u Syndeyu.

Njezina “partnerica na terenu” bit će Ashleigh Barty, koja je uz 2:1 slomila svoju sunarodnjakinju, Dariju Gavrilovu u nešto više od dva sata igre (2:01).

Prvi set otišao je putem Gavrilove uz dobrih 6:3 i čak četiri izgubljena servisa Ashleighove. Ipak, Barty je spriječila debakl u toj dinici uz dva vlastita breaka, kojima je osigurala tri gema.

U sljedeća dva seta uslijedilo je preokret Barty.

Prvi od ta dva uzela je uz male poteškoće – ponovno je gubila servise, i to dva puta, no uzela ih je tri, što joj je osiguralo prvi bod na meču. U posljednjem setu ipak se umirila, dva puta realizirala break lopte i ovog puta prošla bez ispuštenog servisa za pobjedu.