Mertens i Buzarnescu finalistice u Hobartu

...
...
Getty Images
Elise Mertens i Mihaela Buzarnescu sastat će se u velikom finalu WTA turnira u Hobartu.

Elise Mertens izborila je finale WTA turnira u Hobartu, Australiji, nakon jednog sata i 45 minuta borbe protiv britanskog reketa, Heather Watson, koja završava s 2:1 za Belgijanku.

Prvi set bio je ujedno i onaj najizjednačeniji te nakon samo jedne greške Watson, Mertens uzima njen servis i mirno privodi set kraju uz 6:4.

Druga dionica bila je buran odgovor opozicije koja je uz dva brza breaka i 6:1 na svom računu vratila stvari u rezultatski egal te nas odvela u treći i odlučujući seti.

U istom je u vrlo uvjerljivom izadnju slavila Belgijanka – uz dvije vlastite break lopte i 6:2 osigrala je plasman u finalu.

Tamo će ju dočekati Mihaela Buzarnescu, koja je slavila nad Ukrajinkom Lesijom Tsurenku.

Jedan sat i 24 minute trajao je meč koji završava uz dva puta po 6:2 za Rumunjku. Čak četiri puta realizirala je Buzarnescu break šanse, dok je jednom unutar dva seta gubila servis.