25

Jug slavio nad Partizanom u golijadi, Mladost dotukla Primorje

Dulist
Odigrani su večerašnji susreti osmog kola reigonalne Jadranske lige u vaterpolu.

Jug je večeras slavio u domaćem bazenu u Dubrovniku s uvjerljivih 15:10 protiv Partizana te tako upisao osmu ovosezonsku pobjedu u regionalnoj vaterpolo Triglav ligi.

Dubrovčani su tako pobjedom ušli u 2018. godinu. Prva četvrtina odmah je bila vatrena uvertira za cijeli susret, a domaćin ju uzima uz 7:2. Drugu gostiju dobivaju uz 3:1, no uz pobjedu u trećoj četvrtini Jug si je osigurao mirnu završnicu.

Viktor Rašović postigao je pet golova za Jug, dok je Toni Jarak upisao čak osam obrana. Kod gostiju najbolji je bio Marko Janković s tri postignuta pogotka.

Hrvatski okršaj između Mladosti i riječkog Primorja završava 16:8 za Mladost, koja je već nakon prve dvije dionice imala ogromnu razliku od +6. Pitanje pobjednika ubrzo je bilo odgovoreno.

Za pobjednike najbolji je bio Cosmin Alexandru koji postiže pet golova, a kod gostiju Duje Peroš uz četiri.

Jadran iz Splita pobijedio je Budvu uz 13:7, a Nathan Power nosio ih je do pobjede uz četiri pogotka. S druge strane dobar je bio Vuksanović uz dva.