Jug trijumfom nad Moskovljanima osigurao Final 8
jug-trijumfom-nad-moskovljanima-osigurao-final-8
25

Tonči Vlašić
Vaterpolisti dubrovačkog Juga CO u posljednjem kolu skupine A Lige prvaka pobijedili su moskovski Dinamo s 15:10 (2:2, 4:2, 6:5, 3:1) te se probili na drugo mjesto koje ih vodi na završni turnir osam najboljih vaterpolskih momčadi Starog kontinenta.

Moskovljani su se i na bazenu u Gružu pokazali vrlo neugodnim protivnikom, kojeg je momčad Vjeke Kobešćaka uspjela slomiti tek u završnici treće četvrtine. Tada su Jugaši od 7:7 u 19. minuti do kraja četvrtine postigli pet, a primili jedan pogodak za vodstvo od 12:8.

Rusi su se još jednom približili na dva gola deficita (12:10), ali su Benić i dva puta Rašović otklonili svaku sumnju i postavili konačnih 15:10.

Jug su do pobjede predvodili Loren Fatović i Hrvoje Benić sa po tri pogotka, a u ključnim trenucima obranama se istaknuo kapetan Dubrovčana Marko Bijač. Po dva pogotka postigli su Luka Lončar, Maro Joković, Luka Lozina i Viktor Rašović, a jedan gol zabio je Marko Macan. Kod Rusa su po dva pogotka postigli Nikola Rađen i Duško Pijetlović.

LEN Liga prvaka, 14. kolo:

Jug CO – Dinamo Moskva 15:10 (2:2, 4:2, 6:5, 3:1)

Jug CO: Bijač, Macan (1), Fatović (3), Lončar (2), Joković (2), Garcia, Ivanković, Rašović (2), Renzuto, Žuvela, Benić (3), Lozina (2), Jarak. Trener: Vjeko Kobešćak.

Dinamo Moskva: Ivanov, Lazarev, Koptsev (1), Subotić (1), Latypov, Pijetlović (2), Bychkov (1), Nagaev (1), Rađen (2), Kholod, Lisunov (1), Shepelev (1), Kostrov. Trener: Marat Zakirov.

Jug s drugog mjesta putuje na završnicu u Genovu

Tako je Jug CO grupnu fazu natjecanja završio sa devet pobjeda iz 14 utakmica i s 28 bodova osvojio drugo mjesto u skupini A iza nedostižnog Olympiacosa koji je prvi s 37 bodova. Na Final 8 su iz skupine A prošli još Barceloneta i Brescia.

U skupini B prva četiri mjesta zauzeli su Pro Recco (36), Eger (28), Szolnoki (27) i Spandau 04 (24).

Završni turnir osam najboljih momčadi na rasporedu je od 7. do 9. lipnja u Genovi, a Jug CO će u četvrtfinalu igrati protiv Szolnokija, od kojeg su Dubrovčani prošle godine poraženi u finalu završnog turnira odigranog u Budimpešti.

U ostala tri četvrtfinala sastaju se Pro Recco – Brescia, Olympiacos – Spandau 04 i Eger – Barceloneta.

Pobijede li Szolnoki, aktualni europski doprvaci bi u polufinalu igrali protiv boljeg iz talijanskog obračuna Pro Recca i Brescie.