jug-u-reprizi-proslosezonskog-finala-obranom-ugusio-jadran-posk-odnio-bodove-s-kantride
25

Jug u reprizi prošlosezonskog finala obranom ugušio Jadran, POŠK odnio bodove s Kantride

...
Dulist
Jugaši su primili samo tri gola od Jadrana, Mladost se lako obračunala s Budvom, a Primorju će trebati čudo da ostane u ligi.

Jug CO – Jadran Carine 9:3 (3:1, 1:1, 2:1, 3:0)

U reprizi prošlosezonskog finala Triglav lige pobjednik je finalistu, ali i konkurenciji, poslao poruku da se malo čemu ima nadati i u novoj sezoni. Jugaši su u svom Gružu uvjerljivo startali protiv Jadrana koji se držao gotovo tri pune četvrtine, no u posljednjih osam-devet minuta daleko veća dubrovačka klasa proizvela je konačnu razliku uvjerljiviju možda nego što je igrom djelovala u bazenu.

Jugova obrana bila je uglavnom nerješiva prepreka za goste koji su u 15. minuti bili na jednom postignutom golu. Jug je vodio 4:1, ali nije ni on briljirao u napadu, pa je Jadran s dva kola Kriještorca i dalje bio u igri desetak minuta prije kraja (3:4). Benić je zabio za 5:3, Renzuto dvije sekunde prije kraja treće dionice za 6:3 i tu je polako počeo pad Jadranova otpora.

Pogodak prvog Talijana u Jugovoj kapici, koji se odmah u jako dobrom izdanju predstavio gruškoj publici, za 7:3 potvrdio je da bodovi ostaju u Gružu, a Joković i Fatović dokrajčili su crnogorskog prvaka.

Jug CO: Joković 3, Renzuto 3, Fatović 1, Benić 1, Lončar 1

Jadran Carine: Kriještorac 2, Ukropina 1

Mladost – Budva 13:7 (4:2, 4:1, 2:2, 3:2)

Nakon ispadanja iz Europe i šok-terapije promjenom trenera mladostaši su novu regionalnu sezonu otvorili rutinskom pobjedom protiv mladosti iz Budve što se, uostalom, i očekivalo i prije prvog plivanja za loptu.

Uz raspoloženog Zovića Žapci su do poluvremena stekli veliku prednost od 8:3 koju gosti više nisu mogli ugroziti. U nastavku se raspucao i Vlahović, a Luka Bajić u debiju na klupi Mladosti zauzdao konce.

Mladost: Zović 4, Vlahović 4, Bukić 3, Marković 1, Bašić 1

Budva: Popović 2, Ćetković 2, M. Mitrović 1, B. Mitrović 1, Rašković 1

Primorje – POŠK 7:9 (1:4, 2:1, 1:3, 3:1)

Ne bismo htjeli stati na žulj riječkim navijačima ni niti proroci, ali nakon viđenog u domaćoj premijeri čudo bi se trebalo dogoditi da europski doprvak iz 2015. godine ostane u prvom razredu regije i sljedeće sezone. Riječka mladost nije mogla puno protiv splitskog POŠK-a koji se vratio u prvi rang i trebao bi biti tvrd orah za mnoge osim dubrovačkog Juga.

Splićani pojačani nekadašnjim primorjašem Markom Elezom za šest i pol minuta imali su 4:0 i otprilike je već bilo jasno da su suviše dobri za primorjaše. Koji su, doduše, uspjeli smanjiti zaostatak na 3:5 pa 4:6, no nakon novog gostujućeg bijega na +4 mogli su samo pokušati zaustaviti kolaps. Uspjeli su u tome, a Elezov pogodak za 9:6 tri i pol minute prije kraja označio je kraj priče na Kantridi koja mora prihvatiti novu realnost riječkog vaterpola.

Primorje EB: Tkač 3, Rakovac 1, Mudražija 1, Paparić 1, Ford 1

POŠK: Elez 2, Delić 2, Kunac 2, Vukić 1, Borovčić Kurir 1, Butić 1

Primorac – Partizan 7:10 (2:2, 1:2, 3:3, 1:3)

U crnogorsko-srpskom obračunu Partizan je iz Kotora odnio puni plijen. Cijela je utakmica protekla u neizvjesnom tonu dok gosti u posljednjim minutama nisu s tri pogotka kod 7:7 prelomili utakmicu.

Primorac: Gluhaić 3, Petrović 2, Crepulja 1

Partizan: Janković 4, Radonjić 3, Radojević 1, Lukić 1, Lazić 1