Jugovi ljevaci u startu potopili Mladost
jugovi-ljevaci-u-startu-potopili-mladost
25

Dulist
Tri Jugova ljevaka zabila su prvih šest golova na utakmici u kojoj Mladost nije imala šanse.

Uvjerljivom Jugovom pobjedom 14:5 otvorena je finalna serija za novog vaterpolskog prvaka Hrvatske, koja, prema viđenom u Gružu, ne bi trebala potrajati duže od tri utakmice. Toliko će, uvjereni smo, Jugu trebati za treći uzastopni pokal najboljeg kluba u državi.

U dubrovačkom vaterpolskom hramu Mladost je još jednom spoznala da je realnost nešto sasvim drugo od lažnog optimizma te koliko zaostaje za Dubrovčanima koje je posljednji put pobijedila još u prosincu 2014. u polufinalu Kupa. I tko zna kada bi mogla opet.

Prošle godine u tri je utakmice jači Jug tada slabiju Mladost razbio s kombiniranih 20 razlike, a zadrže li jugaši ozbiljnost, kao što su je zadržali do kraja prve utakmice, lako je moguće da će to i nadmašiti.

Previše ćemo pohvaliti mladostaše kažemo li da smo očekivali neizvjesnu utakmicu duže od jedne četvrtine. Nadali se jesmo, međutim, što reći na to kada finalist prvi pogodak zabije u posljednjoj sekundi prvog poluvremena. A i taj je bio u najmanju ruku čudan kada je Bašić gotovo iz kornera bacio loptu preko Bijača u stilu “što bude, bude”.

Jug je dotad zabio sedam, a kuriozitet je što su prvih šest u Marcelićevu mrežu smjestila tri Jugova ljevaka, triput Joković, dvaput Garcia i jednom Lozina. Za još jedno “uspavljujuće” drugo poluvrijeme u Jugovoj režiji, pa je na gol mogao Toni Jarak, a peterac izvoditi (i ne izvesti) Petar Pejić.

Finale Prvenstva Hrvatske, prva utakmica:

Jug CO – Mladost 14:5 (3:0, 4:1, 3:2, 4:2)

Jug CO: Bijač (11 obrana), Jarak (1 obrana); Macan 1, Fatović 1, Lončar 1, Joković 3, Garcia 3, Ivanković 3, Rašović 1, Renzuto, Pavličević, Benić, Lozina 1, Pejić

Mladost: Marcelić (9 obrana), Slade; Radu 1, Zović, Bajić, Biljaka, Bukić, Marković, Lazić, Markić, Paškvalin, Valečić, Bašić 2, Miloš 2

Igrač više: Jug CO 7/11, Mladost 3/10

Peterci: Jug CO 0/1, Mladost 1/1