novi-gazda-na-poljudu-jadran-uvjerljivom-pobjedom-u-splitskom-derbiju-otvorio-regionalnu-vaterpolsku-sezonu
25

Novi gazda na Poljudu: Jadran uvjerljivom pobjedom u splitskom derbiju otvorio regionalnu vaterpolsku sezonu

...
...
CN Sabadell
Jadran je uzeo prva tri boda u novoj sezoni Triglav vaterpolske lige.

Splitski derbi Jadrana i Mornara na Poljudu službeno je otvorio jubilarno deseto izdanje regionalne sezone. Prva tri boda sjela su na račun kluba sa Zvončaca, jadranaši su u startu i igrom i rezultatom istaknuli kandidaturu za jedno od četiri mjesta koja vode na završnicu.

Više od osam godina Jadran nije okusio kako je pobijediti Mornar, no vremena su se promijenila, a Ivan Asić kao Jadranov kormilar prekinuo je taj neugodan niz. Iza jednih i drugih bilo je već nekoliko službenih utakmica, za Mornar u Ligi prvaka, za Jadran u Eurokupu, pa se i u igri osjetilo da su obje ekipe blizu prave radne temperature.

Formalni domaćin otvorio je s golovima Krapića i danas odličnog Viskovića, a Mornar se upisao tek u samoj završnici prve četvrtine preko Buhe. Goreta je iz peterca odmah kasnije poravnao na 2:2 i to je otprilike bilo to od pravog gostujućeg otpora. Visković, Milardović i Marinić Kragić u tri su minute odveli Jadran na 6:2 i već se tu naziralo da Mornarove šanse nisu velike.

Nakon Antonijevićeva gola za 7:2 mornarevci su povezali dva u nizu, međutim, jadranaši su uzvratili još jačom serijom, pa su u četiri minute prije kraja imali najvećih 13:6 za jasnu poruku tko preuzima prevlast u splitskom gradu.

Triglav vaterpolska liga:

Jadran Split – Mornar BS 13:8 (2:1, 4:1, 4:3, 3:3)

Jadran Split: Anić (15 obrana), Strujić; Butić 1, Marinić Kragić 2, Krapić 1, Antonijević 1, Pejković, Power 1, Marelja 1, Visković 1, Milardović 2, Shroj, Buzdovačić, Franičević

Mornar BS:  Šparada (6 obrana), Podrug (2 obrana); Čagalj 1, Kreković 1, Goreta 1, Ćalić, Živković 2, Krolo, Buha 2, Vrdoljak, Dužević, Burić 1, Erak, Marović

Igrač više: Jadran Split 7/11, Mornar BS 2/12

Peterci: Jadran Split 0/0, Mornar BS 1/1

10.prosinca, 19:07