Hirscher svjetski prvak u veleslalomu, Zubčić na kraju 19.

Getty Images
Marcel Hirscher zadržao je vodeću poziciji iz prve vožnje te postao svjetski prvak u veleslalomu. Filip Zubčić utrku je završio na 19. mjestu.

Austrijanac Marcel Hirscher zadržao je vodeću poziciji i nakon druge vožnje te tako stigao do zlatne medalje u veleslalomu na Svjetskom skijaškom prvenstvu koje se održava u St. Moritzu.

Iza njega se na postolje ugurao Roland Leitinger ostvarivši najbrže vrijeme druge vožnje što mu je u konačnici osiguralo srebro nakon što je u prvoj vožnji bio na 6. mjestu.

Pozicije na postolju kompletirao je Norvežanin Kristian Leif Haugen sa zaostatkom od +0.71 sekundi za vodećim Hirscherom, te svega pet stotinki bržim vremenom od sunarodnjaka Henrika Kristoffersena koji je završio na 4. mjestu.

Hrvatski predstavnik Filip Zubčić nije uspio ostvariti dobro vrijeme kao u prvoj vožnji stoga je na kraju zauzeo 19. mjesto s +1.98 sekundi zaostatka.