Worley vodeća u veleslalomu, četiri Hrvatice bez druge vožnje

...
Getty Images
Nakon prve vožnje veleslaoma vodeća je Tessa Worley, dok su hrvatske predstavnice ostale bez druge vožnje.

Utrkom veleslaloma za žene nakon dana odmora nastavljeno je Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju koje se održava u švicarskom St. Moritzu.

Prva se na startu pojavila Tessa Worley koja je ujedno bila i najbrža te je nakon prve vožnje veleslaloma zauzela vodeću poziciju. Iza nje se smjestila Talijanka Sofia Goggia sa zaostatkom od +0.48 sekundi, dok se unutar sekunde zaostatka na treću poziciju ugurala Mikaela Shiffrin.

Hrvatska je u ovoj utrci imala četiri predstavnice, no niti jedna nije uspjela izboriti nastup u drugoj vožnji. Najuspješnija je bila Leona Popović (+5.03) na 43. mjestu, dok su Ida Štimac (+5.57) i Andrea Komšić (+5.92) zauzele 48. i 49. poziciju. Četvrta skijašica, Lana Zbašnik, prvu vožnju završila je na 56. mjestu sa zaostatkom od +6.65 sekundi.